Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
-
Holli Hvete Helkorn
kr55.00
-
Holli Bygg Helkorn
kr55.00
Holli Bygg Sammalt
kr55.00
Finmalt byggmel, steinmalt. Alle deler av kornet er med.
Related products
Siktet speltmel, steinmalt Utmalingsgrad 78 %
En sunnere erstatning til ris, pasta og nudler.
Dette produktet har samme næringsinnhold, smak og bakeegenskaper som vÃ¥rt populære produkt, “Økologisk fettredusert Mandelmel”. Forskjellen er at denne varianten ikke er økologisk.
FiberFin er en helt hvit, glutenfri meltilsetning med hele 56 % fiber. FiberFin inneholder resistent stivelse, et spesielt gunstig fiber med godt dokumenterte helsefordeler. Det som gjør resistent stivelse annerledes enn andre fibertyper, er den sterke effekten det har på generell helse og vektkontroll. Ikke bare øker det kroppens evne til å forbrenne fett, det fyller også opp magen og reduserer sultfølelsen. Studier viser videre at resistent stivelse gir mer stabilt blodsukker, er godt for immunforsvaret og til og med kan redusere risikoen for hjerte- og karsykdommer, diabetes og enkelte krefttyper.
FiberFin kan tilsettes i smoothies, vafler, boller, rundstykker, pizza osv. for å øke fiberinnholdet uten at smaken endres. Gir lavere GI og økt metthetsfølelse.
Siktet mel av landhvete, steinmalt. Utmalingsgrad 78 %
Grovmalt mel av landhvete, steinmalt. Alle deler av kornet er med.
Grove flak av valset spelt. Klemt har likheter med gryn, men alle deler av kornet er med.
Finmalt mel av landhvete, steinmalt. Alle deler av kornet er med.
Kli fra hvete, av frøskallet og kimen fra kornet, steinmalt.
En sunnere erstatning til ris, pasta og poteter.
Næringsinnhold per 100 g:
Energi: 1741 kJ/416 kcal
Fett: 20 g
-herav mettet fett: 3 g
Karbohydrater: 6 g
-herav sukkerarter 0 g
Kostfiber: 15 g
Protein: 46 g
Salt: 0 g
SunFlour er mel av økologiske fettreduserte og malte solsikkefrø. Det er naturlig glutenfritt og har et helt unikt lavt innhold av karbohydrater, og høyt innhold av protein og fiber. Bruk SunFlour som en erstatning til vanlig mel i baking og matlaging, eller som et tilskudd av protein og fiber i for eksempel smoothies og yoghurt.
Reviews
There are no reviews yet.